Aluminia fajance

Katalognr. 164

Hammerslag 450,-

Chatol med overskab

Grønmalet fyrretræ, ...

Katalognr. 828

Hammerslag 0,-

Vedhæng

Sterlingsølv, prydet med ...

Katalognr. 580

Hammerslag 250,-

4 gamle nisser

Træ og papmache, ...

Katalognr. 286

Hammerslag 1400,-

Gammel legetøj, Märklin m.m.

Dele til modeltogbane

Katalognr. 437

Hammerslag 1300,-

Verner Panton

Kræmmerhusstol, blåt ...

Katalognr. 740

Hammerslag 2000,-

Promado, herreur

Kasse af delvist forgyldt ...

Katalognr. 172

Hammerslag 100,-

A. Michelsen

Stor samt lille broche, ...

Katalognr. 571

Hammerslag 650,-

Gammel engelsk kiksespand

Fajance med ...

Katalognr. 399

Hammerslag 650,-

Chr. d. 8.

5 gamle rødvinsglas

Katalognr. 428

Hammerslag 420,-

Broche

14 k. guld, prydet med ...

Katalognr. 566

Hammerslag 450,-

Eilersen

Halvmåneformet sofa i 3 ...

Katalognr. 758

Hammerslag 0,-

Betingelser

Budrækkefølgen

Interval Overbud
0 – 1.000 50,-
1.000 – 2.000 100,-
2.000 – 10.000 200,-
10.000 og over 500,-

Fejl og Reklamation

Husk at Svendborg Auktionerne er et traditionelt auktionshus der er underlagt auktionslovgivningen.
Der er med andre ord ingen reklamationsret hvad angår de købte effekter – heller ikke hvis det viser sig at der er fejl eller mangler, eller hvis katalogteksten er forkert.
Ring hellere på 62 21 22 31 og få en tilstandsrapport på de enkelte effekter – dog kun i eftersynsperioden.

Se alt i Betingelser

Efterspørgsel

Diverse

Vi mærker i øjeblikket en stigende efterspørgsel på arkitekttegnede møbler af bl.a. Poul Kjærholm, Hans J. Wegner, Finn Juhl, Børge Mogensen og Arne Jacobsen, dansk stentøj fra 20´erne og 30´erne, PH-lamper, Aluminia fajance, kinesiske effekter, danske almue-effekter, Kgl. figurer samt sølv, guld og smykker.

Arkitekttegnede møbler

Se alt i Efterspørgsel

Afhentning eller Levering

Har du ikke mulighed for selv at afhente det købte, har vi indgået aftale med JH Transport.
Klik ind på nedenstående link og få et tilbud på transport. Hvad enten man vil have det kørt hjem til en selv, eller man ønsker at afhente på en af JH Transports lagre.
Vær opmærksom på at Svendborg Auktionerne ikke har noget at gøre med transporten, kontakten foregår udelukkende imellem JH Transport og kunden.

Læs mere på JH Transports webside; www.43735555.dk

Se alt i kategorien