Effekter fra DESIGN MØBLER, BILLEDKUNST M.M.

Auktions start, kl. 11.30

Viggo Boesen, tilskrevet

Lænestol, bambus og sjenef...

Katalognr. 306

Hammerslag 800,-

4 slædestole, egetræ, med...

Katalognr. 307

Hammerslag 2.000,-

Katalognr. 308

Hammerslag 6.000,-

Jack Kampmann (1914-1989)

Katalognr. 309

Hammerslag 650,-

Jack Kampmann (1914-1989)

Katalognr. 310

Hammerslag 1.100,-

Robert Jacobsen (1912- 1993)

Komposition, litografi, pr...

Katalognr. 311

Hammerslag 1.000,-

Rob Scholte (f. 1958)

Katalognr. 312

Hammerslag 400,-

11 armstole, egetræ, sæde...

Katalognr. 313

Hammerslag --- Ej solgt ---,-

Stort spisebord, egetræ, m...

Katalognr. 314

Hammerslag --- Ej solgt ---,-

Jacques Soisson (1928-2012)

Katalognr. 315

Hammerslag 300,-

Jørgen Nash (1920-2004)

Katalognr. 316

Hammerslag --- Ej solgt ---,-

Jørgen Nash (1920-2004)

Odin, litografi, sign. Jør...

Katalognr. 317

Hammerslag 1.200,-

Egill Jacobsen (1910-1998)

Katalognr. 318

Hammerslag 1.300,-

Egill Jacobsen (1910-1998)

Katalognr. 319

Vurdering 800,-

Spisebord på shakerstel, e...

Katalognr. 320

Hammerslag 5.800,-

6 stole, egetræ, sæder og...

Katalognr. 321

Hammerslag 700,-

Kjeld Ulrich (f. Odense 1942)

Katalognr. 322

Hammerslag 2.400,-

Jesper J.H/Hr. Værk

Komposition med træer, akr...

Katalognr. 323

Hammerslag --- Ej solgt ---,-

Jens Karkov (1919-1989)

Katalognr. 324

Hammerslag 600,-

Bramin

6 klapstole med armlæn, mo...

Katalognr. 325

Hammerslag 750,-

Gudme Møbler

Spisebord, egetræ, fremst...

Katalognr. 326

Hammerslag 950,-

Fritz Hansen, tilskrevet

3-personers sofa med høj r...

Katalognr. 327

Hammerslag 6.600,-

De Sede

Daybed, model D85, 1970´er...

Katalognr. 328

Hammerslag 8.200,-

Carl-Henning Pedersen (1913-2007)

Katalognr. 329

Hammerslag 1.200,-

Katalognr. 330

Hammerslag 1.700,-