Effekter fra varia fortsat

Auktions start, kl. 11.40

Walt Disney

Mickey Mouse i ...

Katalognr. 175

Hammerslag 1.800,-

Carl Harry Stålhane for Rörstrand

Vase, mørkebrunt ...

Katalognr. 176

Hammerslag 600,-

Jeanne Grut og Knud Kyhn, Kgl. stentøj

6 elefanter, ...

Katalognr. 177

Hammerslag 1.500,-

2 gamle dåser

Nordisk Kaffe Kompagni og ...

Katalognr. 178

Hammerslag 650,-

Anders And, Ole Lukøje, Bambi og Pinnochio

4 væglamper, bemalet ...

Katalognr. 179

Hammerslag 800,-

Ipsen

2 figurer, legende barn, ...

Katalognr. 180

Hammerslag 800,-

Lego

Den røde Baron, nr. ...

Katalognr. 181

Hammerslag 1.800,-

Lego

Flyvemaskine, nr. 3451 ...

Katalognr. 182

Hammerslag 850,-

Holmegaard

3 klukflasker, heraf 1 ...

Katalognr. 183

Hammerslag 400,-

Ole Lukøje, Anders And og Cowboy

3 væglamper, bemalet ...

Katalognr. 184

Hammerslag 400,-

Anders And og Mickey Mouse

2 væglamper, bemalet ...

Katalognr. 185

Hammerslag 850,-

Hjort

Katalognr. 186

Hammerslag 0,-

PH4 4/3

Udendørs væglampe, ...

Katalognr. 187

Hammerslag 900,-

Le Klint

Stor sakselampe, egetræ, ...

Katalognr. 188

Hammerslag 1.000,-

Ipsen

Knælende munk, uglaseret ...

Katalognr. 189

Hammerslag 850,-

Kgl., bowle

Margrethe d. 2. 20-års ...

Katalognr. 190

Hammerslag 400,-

West Germany gulvvase

Hvidglaseret keramik, h. ...

Katalognr. 191

Hammerslag 500,-

Jens Harald Quistgaard, Azur, Kronjyden m.m.

Katalognr. 192

Hammerslag 2.000,-

2 vaser, Kgl.

Dekoreret med landskaber, ...

Katalognr. 193

Hammerslag 400,-

Samling duge og linned

13 Damask duge samt 17 ...

Katalognr. 194

Hammerslag 1.200,-

Par kandelabre, Louis Seize-form

Katalognr. 195

Hammerslag 400,-

Holmegaard

2 bordlamper, model ...

Katalognr. 196

Hammerslag 450,-

Hegnetslund Lervarefabrik

Vase med opmodelerede ...

Katalognr. 197

Hammerslag 550,-

Jugend jardiniere

Forgyldt messing og ...

Katalognr. 198

Hammerslag 950,-

L. P. Jørgensen, Carl Bonnesen

En Barbar, sortglaseret ...

Katalognr. 199

Hammerslag 800,-

Jugend relief

Patineret bronze, sign. ...

Katalognr. 200

Hammerslag 0,-