Effekter fra moderne møbler, malerier, litografier, loftsbelysninger m.m.

Auktions start, kl. 17.00

Montana

9 reolmoduler, grålakerede...

Katalognr. 870

Hammerslag 2.200,-

Flemming Brylle & Preben Jacobsen

Par Moonlight pendler, skæ...

Katalognr. 871

Hammerslag 2.600,-

Gerry Dinnage (f. 1957)

2 malerier, Studier af nøg...

Katalognr. 872

Hammerslag 1.400,-

Michael Kvium

2 tryk, 17 x 23

Katalognr. 873

Hammerslag 900,-

Kai Lyngfelt Larsen

Armstol, teaktræ, med stri...

Katalognr. 874

Hammerslag 1.300,-

Dansk møbelarkitekt

Katalognr. 875

Hammerslag 0,-

Ole Wanscher

Katalognr. 876

Hammerslag 1.200,-

Louis Poulsen, Søværnspendler

Par loftsbelysninger, skær...

Katalognr. 877

Hammerslag 1.200,-

Michael Kvium

Katalognr. 878

Hammerslag 2.200,-

Katalognr. 879

Hammerslag 500,-

Andy Warhol (1928-1987)

Katalognr. 880

Hammerslag 500,-

Andy Warhol (1928-1987)

Litografi, Campbell´s Gold...

Katalognr. 881

Hammerslag 500,-

De Sede, 1970´erne

Modulsofa, brunt kædesyet ...

Katalognr. 882

Hammerslag 1.200,-

Severin Hansen

2 indskudsborde, egetræ, p...

Katalognr. 883

Hammerslag 700,-

Dansk snedkermester

Skænk med 3 skuffer og 3 l...

Katalognr. 884

Hammerslag 0,-

Yngve Ekstrøm

Lænestol, model Lamello, r...

Katalognr. 885

Hammerslag 0,-

Andy Warhol

Sæt på 2 x 4 offset tryk,...

Katalognr. 886

Hammerslag 0,-

Louis Poulsen, Søværnspendler

Par loftsbelysninger, skær...

Katalognr. 887

Hammerslag 1.000,-

Simon Olsen (1899-1970)

Komposition, olie på lærr...

Katalognr. 888

Hammerslag 1.600,-

Montana

9 reolmoduler, kirsebær, h...

Katalognr. 889

Hammerslag 6.000,-

Ulla Diederichsen

6 litografier, De seks Års...

Katalognr. 890

Hammerslag 0,-

Swiss Lamps International

Standerlampe, stand og skæ...

Katalognr. 891

Hammerslag 2.200,-

Beck & Jung (Holger Bäckström & Bo Ljungberg 1939-1997)

Komposition, silketryk på ...

Katalognr. 892

Hammerslag 600,-

Katalognr. 893

Hammerslag 1.300,-

Hans J. Wegner, tilskrevet

3-personers sofa, højrygge...

Katalognr. 894

Hammerslag 1.900,-