Effekter fra ældre møbler, malerier, spejle, loftsbelysninger m.m.

Auktions start, kl. 18.00

Stanhope A. Forbes

Byparti med personer på ...

Katalognr. 737

Hammerslag 300,-

Otto Serner

Gadeparti med gående ...

Katalognr. 738

Hammerslag 0,-

Christian Tilemann-Petersen

Portræt af Konge til ...

Katalognr. 739

Hammerslag 0,-

Ubekendt kunstner, sign. I.C. 1882

Slotspark med personer i ...

Katalognr. 740

Hammerslag 300,-

Kinesisk medicinskab

Med 43 skuffer, delvist ...

Katalognr. 741

Hammerslag 1.900,-

Ju Yi-Who

Sceneri med gudefigurer, ...

Katalognr. 742

Hammerslag 1.500,-

Engelsk standur, ca. år 1800

Kasse af elmetræ, med ...

Katalognr. 743

Hammerslag 0,-

Hans Ludvig Smidth

2 personer i hestevogn, ...

Katalognr. 744

Hammerslag 750,-

Lille bogskab, ca. år 1900

Mahogny, 3 låger, heraf 1 ...

Katalognr. 745

Hammerslag 0,-

Arne Skottenborg Frederiksen

Damper i høj sø, olie ...

Katalognr. 746

Hammerslag 0,-

C. F. Sørensen

Marine med talrige skibe, ...

Katalognr. 747

Hammerslag 2.600,-

Portræt af kvinde, ...

Katalognr. 748

Hammerslag 300,-

Louis Seize spejl, start 1800-tallet

Forgyldt udskåret ramme, ...

Katalognr. 749

Hammerslag 1.000,-

Rokoko-konsol, ca. år 1800

Udskåret og forgyldt ...

Katalognr. 750

Hammerslag 2.800,-

Rokoko-konsolbord, slut 1700-tallet

Bemalet og forsølvet ...

Katalognr. 751

Hammerslag 1.000,-

Kopi efter W. Drost

Interiør med herre i ...

Katalognr. 752

Hammerslag 450,-

Ylva Vermehren

Opstilling med tulipaner, ...

Katalognr. 753

Hammerslag 0,-

Carl Høyrup

Engelsk sætter, olie på ...

Katalognr. 754

Hammerslag 200,-

Spejl med konsol, ca. år 1880

Mahogny, med brugsspor, ...

Katalognr. 755

Hammerslag 0,-

Ingrid Slot

Katalognr. 756

Hammerslag 300,-

Ylva Vermehren

Opstilling med blomster, ...

Katalognr. 757

Hammerslag 300,-

Niels Pedersen Mols

Hedeparti med køer og ...

Katalognr. 758

Hammerslag 0,-

A. Jacobsen, Skov Jakob

Søparti med træer, olie ...

Katalognr. 759

Hammerslag 450,-

Syrak Hansen

Barnedåb, olie på ...

Katalognr. 760

Hammerslag 0,-

Ingrid Slot

Opstilling med blomster, ...

Katalognr. 761

Hammerslag 850,-

Ubekendt kunster

Lille dreng i uniform på ...

Katalognr. 762

Hammerslag 0,-

Ubekendt kunstner, sign. A. O.

Opstilling med blomster, ...

Katalognr. 763

Hammerslag 250,-

Prismekrone

Messing med bundplade af ...

Katalognr. 764

Hammerslag 800,-