Effekter fra mandag kl. 16.00

Auktions start, kl. 4

Johannes Ravn

Snelandskab med tjur, ...

Katalognr. 1340

Uden vurdering

Ægte tæppe

Persisk Belutch 195x98 ...

Katalognr. 1341

Uden vurdering

5 spejle

Forgyldte rammer

Katalognr. 1342

Uden vurdering

2 gamle spejle

Rammer af forgyldt ...

Katalognr. 1343

Uden vurdering

Loftsbelysning

6 lysarme, prydet med ...

Katalognr. 1344

Uden vurdering

Louis Seize dragkiste, start 1800-tallet

Egetræ, med 4 skuffer, ...

Katalognr. 1345

Uden vurdering

Aage Schröder

Søparti, olie på ...

Katalognr. 1346

Uden vurdering

Linnedskab

Ådremalet fyrretræ, ...

Katalognr. 1347

Uden vurdering

Linnedskab

Rigt udskåret samt ...

Katalognr. 1348

Uden vurdering

2 loftsbelysninger samt væglampet

Blyindfattet farvet glas, ...

Katalognr. 1349

Uden vurdering

Arup Jensen

Marine, olie på lærred

Katalognr. 1350

Uden vurdering

2 tobaksskabe

Rigt udskåret samt ...

Katalognr. 1351

Uden vurdering

2 søjlebarometre, stok samt gammel ta´pind

Mahogny m.m.

Katalognr. 1352

Uden vurdering

Fog & Mørup

Loftsbelysning, 8 ...

Katalognr. 1353

Uden vurdering

Fog & Mørup

Loftsbelysning, bruneret ...

Katalognr. 1354

Uden vurdering

Gammel ampel omlavet til el

Skærm af rødt glas, ...

Katalognr. 1355

Uden vurdering

Loftsbelysning, 1950´erne

Messing og opaline, 5 ...

Katalognr. 1356

Uden vurdering

2 italienske stole samt standerlampe

Stel af bemalet træ, ...

Katalognr. 1357

Uden vurdering

Garderobestativ

Smedejern

Katalognr. 1358

Uden vurdering

Gammelt svensk køkkenbord, slut 1800-tallet

Fyrretræ, med 2 klapper

Katalognr. 1359

Uden vurdering

Gammelt svensk køkkenbord, ca. år 1900

Fyrretræ, med 2 klapper

Katalognr. 1360

Uden vurdering

Fyrretræ, med 2 klapper

Katalognr. 1361

Uden vurdering

Skrivebord, egetræ, med ...

Katalognr. 1362

Uden vurdering

Gammelt langbord, ca. år 1800

Fyrretræ, på nyere ...

Katalognr. 1363

Uden vurdering

Butiksdisk

Sortmalet træ og klart ...

Katalognr. 1364

Uden vurdering

Dansk lampeproducent

Samling loftsbelysninger, ...

Katalognr. 1365

Uden vurdering