Anne Marie Telmániy (1893-1983)

Portræt af herre med kande, olie på lærred, sign. AMT 1960, 75 x 63/CD. Proveniens tidligere hidhørende møbelarkitetkt Poul Cadovius.

Katalognr. 282

Hammerslag 1.400,-

Ole Wanscher

Lænestol, model...