Arne Jacobsen

AJ Pendel, grålakeret metal, bundplade med akryl, med originale skruer af plast, én mangler, produceret hos Louis Poulsen, dia. 37,5 cm. Proveniens tidligere hidhørende møbelarkitetkt Poul Cadovius

Katalognr. 135

Hammerslag 1.000,-

Arne Jacobsen

AJ Pendel, grål...

Kelimtæppe

Uld, lys og grø...