Bjørn Wiinblad

Lille unika figurstage, glaseret lertøj, signeret og mærket med hoved, nr. 352 og dateret 1951, fremstår med brændingsfejl på vinger, h. 11,5 cm.

Katalognr. 67

Hammerslag 450,-

Bjørn Wiinblad

Vægrelief, deko...