Bjørn Wiinblad

Tidligt fad, dekoreret med gående kvinder, røddekoreret lertøj, signeret og dateret 1948, fremstår med revne samt afslag på bagside, 30 x 38 cm.

Katalognr. 69

Hammerslag 0,-

Bjørn Wiinblad

Vægrelief, deko...

Bjørn Wiinblad

Othello-serien,...