Bjørn Wiinblad

Tidligt fad, dekoreret med gående kvinder, røddekoreret lertøj, signeret og dateret 1948, fremstår med revne samt afslag på bagside, 30 x 38 cm.

Katalognr. 209

Hammerslag 350,-