Carl Bloch, kopi efter, dateret 1927

Sydlandsk fisker ordner garn, olie på lærred, sign. beskrevet på bagsiden – kopie efter maleriet i Statens Museum for Kunst, 65 x 48

Katalognr. 563

Hammerslag 500,-