Carl-Henning Pedersen (1913-2007)

5 Litografier samt kunstmappe, Maya- Legende nr. 1 – 5, 112/ 150, signeret og dat. 1977 med blyant, erhvervet hos Galerie Moderne Silkeborg, 55 x 78 og 78 x 53/CDIMG_0449 IMG_0450 IMG_0451 IMG_0452 IMG_0453

Katalognr. 693

Hammerslag 9.000,-

Bendixen design

Rundt sofabord, ...