Christian Joachim og Georg Jensen, 1905

Vase, glaseret keramik, sign. Joachim, JP, dateret 1905, Joachim, Birkerød, 422, fremstår med hårrevner samt med reparation, h. 26,5 cm.

Katalognr. 6

Hammerslag 2.200,-

Saxbo

Vase af stentøj...