Hans Henrik Hansen, Kgl. Stentøj

Vase af stentøj med celadonglasur, rigt dekoreret med delfiner og bølger i relief, sign. og dateret 5-11-26 i bund, III, samt SK 8, h. 24 cm.

Katalognr. 5

Hammerslag 4.200,-

Arne Bang

Lågskål med op...

Arne Bang

Lågkrukke med o...