Jydske Dragonregiment ridepisk, 1800-tallet

Udskåret og bemalet træ, med teksten – Fortes Fortuna Juvat – Lykken står den kække bi, læderstrop mangler, l. 66,5 cm.

Katalognr. 510

Hammerslag Ikke solgt,-