Lars Nørgård

Bé om en ske/Ask for a spoon, olie på lærred, maleriet udført over bronzeskulptur bestilt af Det Kgl. Teater, Operaen, betitlet og signeret på bagsiden, 110 x 110/CD790a 790b

Katalognr. 790

Hammerslag 11.500,-

Ole Wanscher

Fritstående skr...

Gitte Buch

Komposition, oli...