Par bergère, slut 1800-tallet

Stel af rigt udskåret og delvist guldbemalet elmetræ, betrukket med blomsterdekoreret silke, fremstår med aldersrelateret slid og brugsspor.

Katalognr. 674

Hammerslag 1.600,-