Yngvar Sandström

Tokyo bænk, egetræ, på medeben, fremstillet for AB Seffle Möbelfabrik, Säffle, med brændemærke herfra, 140 x 41,5 x 35,5 cm., top med brugsspor/ridser

Katalognr. 338

Hammerslag 3.200,-

Arne Jacobsen

3 Syverstole, mo...

Poul Hundevad

Rullebord, teakt...