Antonio Saura, Carl-Henning Pedersen, Arne Haugen Sørensen, Håkon Bleken, Aka Høeg, Lars Bo, Günter Grass, Zwy Mihlstein

8 litografier i forbindelse med H. C Andersens 200 års jubilæum, fremstår alle signeret i bly samt nummeret 103,104/250, enkelte brugsspor og håndterings mærker, 65 x 50 – 76 x 56

Katalognr. 140

Hammerslag 3.000,-

Kvadratisk sofab...

PH80 standerlamp...