2-personers Kupé sofa, model 2192, betræk af sort skind, ben af egetræ, fremstår med brugsspor, ridser samt enkelte huller på hynder og bagside, fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, l. 153 cm.

Katalognr. 285

Hammerslag 4.000,-

Kent Holm (1939-2018)

Relief af bemale...

Fodskammel, mode...