Dansk design, 1960’erne

Hjørneskab med buet front, palisander, med i alt 4 låger, opsat på runde tilspidsede ben, fremstår med brugsspor og ridser på top, 60 x 60 x 143 cm.

Katalognr. 281

Hammerslag 950,-

Omann Jun

Fritstående skr...

Ole Wanscher

Rungstedlund spi...