Dansk møbelsendker, 1950’erne

Soveværelsesmøblement af mahogni, bestående af 2 sengeborde, 2 lave kabinetter, kabinet på høje ben samt skænk, alle dele med jalousilåger, bestilt som bryllupsgave udfra reklame i amerikansk boligmagasin i 1950, fremstår med brugsspor, enkelte finérskader samt 2 løse lister til jalousi, (6)

Katalognr. 22

Hammerslag 5.800,-