Eva Stæhr-Nielsen, tilskrevet for Saxbo

Vase af stentøj, med brunlig harepelsglasur, ej signeret, stemplet med monogram for Saxbo, og nr. 201, h. 20 cm.

Katalognr. 20

Hammerslag 1.700,-