Frank Stella (f. 1936)

Furg, fra Merce Cunningham Portfolio 1975, screenprint og offset litografi i farver på Arches papir, signeret F. Stella ’75, 51/100 (yderligere 30 artists proof udført), arkstørrelse 43,2 x 55,9 cm.

Katalognr. 97

Hammerslag -,-