Georg Jensen, 1945-1951

Magnoliabakke af delvist hammerslået sterlingsølv, stemplet GJ 925 sterling Denmark, dessin 2 R, fremstår med brugsspor samt punslet i bund, l. 31,5 cm., vægt ca. 471,4 g.

Katalognr. 102

Hammerslag 15.000,-