Sigvard Bernadotte for Georg Jensen, 1925-1932

Skrin, sterlingsølv, dekoreret med horisontale riller, dessin 712, signeret i bund, fremstår med minimale brugsspor, 13,5 x 8 x 2,2 cm., vægt ca. 305,8 g.

Katalognr. 709

Hammerslag -,-

N.E. From m.m.

Samling ravsmykk...

C.C. Hermann

Art deco øresk...