Wenzel Tornøe (1844-1907)

Parti fra Rom med vandfontæne, olie på pap opsat på plade, usigneret, betitlet Roma 72, erhvervet hos Nellemann & Thomsen – Dødsbo-Auktionen efter Arkitekt Holger Tornøe, Marts 1968, 32,5 x 22,8 cm.

Katalognr. 746

Hammerslag 1.500,-